sport zonder


MEDAILLESBij het opruimen van de zolder kwam ik ze weer tegen. De goede herinneringen aan het Trini: 3 Gouden en 1 zilveren medailles. Volgens mij de een eerste prijs in 2 ath en 3 ath, 1 x zilver 3 ath (blijven zitten) en 1 x goud wederom in 4 HAVO. Vanaf 4 havo deed de gehele bovenbouw mee en daarvoor werden de sportdagen per 1ste, 2de en 3de klassen gehouden. Kleine anekdote. Ik kon de speer vrij ver gooien (ruim 50 meter). Voordat ik ging gooien vroeg ik een duitse lerares aan de kant te gaan. Zij stond aan de overzijde van het voetbalveld. Ze vond dat niet nodig dus ik gooide . Omdat er dauw op het veld lag, stopte de speer op ongeveer 50 centimeter voor haar voeten. De competitie ging alle jaren tussen Danilo Del-tin, een begenadigd judoka en mij. Aangemoedigd door Daan van Rijsbergen kwam ik nog een keer half misselijk over de meet na een 400 meter waardoor ik hem versloeg. Ik heb het Trini niet afgemaakt helaas en heb wisselende herinneringen aan mijn schooltijd. Leo van NoortLeo van Noort: 1/2Leo van Noort 2/2NN Albert ScholzVAANTJES


 


1970: Team: Wim Verbeek, Charles Willems,
Tom Lips, Otto Genee, Robert Vervoort,
Bruno v. Zelst, Guus v.d. Vlugt

 1971: Finale oudste jongens verloren tegen het Marnixcollege. (50-55)
Team: Michiel Teunissen, Frans Wentholt, Ben Timmermans, Nico
Broekhof, Peter Soethoudt, Simon Bruin, Guus v.d. Vlugt. Coach: Wim Pedroli
Opmerking: In 1972 werden de oudste jongens vroegtijdig
uitgeschakeld door de Detailhandelsschool.
In dat team speelde Kees Akerboom, de latere international.


 


1970: Jongste jongens Team: Frank Hilterman, ?v. Sijl,
? Korver, Martin Lammers, Hans Zandstra, Peter Soethoudt, Guus v.d. Vlugt


 


1970: Jongste jongens Team: Hans Zandstra,
Ton Bersee, Dion Gigengack, Martin Tullernaar,
Paul Alessie, Alex Vermeulen, Willem Verbeek, Guus v.d. Vlugt

 


 

Dit sportdag vaantje lag in de uitverkoop tijdens de laatste schoolreunie. Mijn eerste sportdag tegen het "Mendel" was in 1960 op onze velden. Hoogtepunten: `s ochtens voor ons eerste klassertjes een puzzeltocht met schatgraven op de "Blinkert" bij Kraantje Lek. `s Middags (of was dat bij het jubileum in 1961?) een wedstrijd tussen leraren en leerlingen met Kees Fens in het doel. Maar scherp in mijn herinnering staat vooral de (jaarlijkse) grote voetbalderby der Augustijnerscholen: Trini - Mendel. Ik had daarvoor een spandoekje gemaakt met "Hup Trini" erop. Toen we voor kwamen te staan, werd ik plotseling omsingeld door een dreigende groep Mendelieren, ik sloeg op de vlucht en probeerde mijn spandoekje achter een afrastering in veiligheid te brengen. Dat mislukte. Het viel in handen van de vijand en het doek werd tot mijn afgrijzen aan stukken gescheurd. Dit incident ging vervolgens als een lopend vuurtje rond en hogere klassers namen dit niet. Er wapperden op het veld twee vlaggen: onze rood-blauwe en hun groen-gele. Opeens een hoop geworstel rond de masten, de groen-gele wordt neer gehaald en gaat in de hens... Leraren grijpen krachtig in. Nadien een woedende pater Hutjes, de rector van het Mendel, die over een doodstille cour een donderpreek ten beste gaf: "Een smet op de sportdag! Nog nooit vertoond! Schande, iedereen moet zich diep schamen...!" Vandaag hangt het Triniteitsvaandel in de prijzenkast van het Mendelcollege. Zo diep zijn we dus door het stof gegaan...(Gied ten Berge)LOSSE FOTO'S


 sport of ....