Ekseption, Rick van der Linden


Vanuit de redactie van Tee-eL ben ik eind jaren zestig medewerker geworden van de Nieuwe Haarlemse Courant via redactiechef Wim Helversteyn die ook supervisor was van Tee-eL. ( min of meer oppasser namens rector Kuipers die bang was dat wij wellicht te wild waren of zouden kunnen worden). Een van de klussen die ik toen heb gedaan voor de NHC was een interview met Rick van der Linden. Ekseption had net een grote hit in wording uitgebracht: The Fifth gebaseerd op Beethovens Vijfde symfonie. Niet gehinderd door al teveel kennis vroeg ik geheel naïef aan Rick welke uitvoering van de Vijfde hij in zijn arrangement had gebruikt. Hij schrok duidelijk van die vraag en begon een beetje vaag te stamelen. Na wat doorvragen liet hij weten dat ze een versie van een of ander orkest uit de DDR hadden gebruikt, zonder de rechten geregeld te hebben. Deze keiharde showbizzprimeur stond een dag later op de stadspagina van de NHC. Het heeft een stevige hitnotering van The Fifth niet in de weg gestaan. Volgens mij een paar weken derde in de Veronica Top 40. Logisch dat ik na deze primeur soepel werd toegelaten tot de net opgerichte School voor de Journalistiek in Utrecht. Inmiddels gepensioneerd na zo'n veertig jaar als journalist ( vooral VARA radio en TV) gewerkt te hebben. Er blijkt ook een heel leuk leven nà de journalistiek te zijn.

Kor Al